Upcoming Games & results

Wed Dec 28
Final
74 Pitt.-Bradford
46 at John Jay
Wed Dec 28
Final
43 Pitt.-Greensburg
96 at Chris. Newport
Thu Dec 29
Final
66 La Roche
73 vs. Loras
@ Berea, Ohio BW Holiday Invitational
Thu Dec 29
Final
61 D'Youville
72 at Salem St.
Salem State Holiday Classic
Thu Dec 29
Final
86 William Peace
66 vs. Pitt.-Greensburg
@ Newport New, VA
Thu Dec 29
Final
68 Immaculata
76 vs. Penn St.-Behrend
@ St. John Fisher Woodcliff Hotel and Spa Tournament
Thu Dec 29
Final
79 Rose-Hulman
80 vs. Medaille
@ Berea, Ohio BW Holiday Invitational
Fri Dec 30
Final
70 Bates
45 vs. D'Youville
@ Salem State University (Salem, Mass.) Salem State Holiday Classic
Fri Dec 30
Final - 2OT
88 La Roche
86 vs. Wooster
@ Berea, Ohio BW Holiday Invitational
Fri Dec 30
Final
61 Penn State-Behrend
85 at Carnegie Mellon
Fri Dec 30
Final
72 Penn St.-Behrend
71 at St. John Fisher
Woodcliff Hotel and Spa Tournament
Fri Dec 30
Final
61 Penn St.-Altoona
107 at Walsh
Fri Dec 30
Final - OT
76 Medaille
79 vs. Adrian
@ Berea, Ohio Baldwin Wallace Invitational
Sat Dec 31
Final
73 Chatham
57 at Mt. Aloysius
Sat Dec 31
Final
48 Medaille
57 at Houghton
Sat Dec 31
Final
56 Franciscan
89 at Geneva
Sat Dec 31
Final
67 Pitt.-Bradford
72 at Houghton
Mon Jan 02
Final
59 Mt. Aloysius
117 at Drew
Mon Jan 02
Final
59 SUNY Geneseo
40 at Medaille
Tue Jan 03
Final
78 Houghton
76 at D'Youville
Wed Jan 04
Final
58 Penn State-Altoona
97 at Pitt.-Bradford
Wed Jan 04
Final
74 Medaille
60 at Penn State-Behrend
Wed Jan 04
Final
46 Franciscan
61 at Pitt.-Greensburg
Wed Jan 04
Final
70 La Roche
63 at Mt. Aloysius
Wed Jan 04
Final
63 D'Youville
74 at Alfred St.
Wed Jan 04
Final - OT
67 Hilbert
65 at Nazareth
Wed Jan 04
Final
68 Penn St.-Altoona
83 at Pitt.-Bradford
Wed Jan 04
Final
65 Hilbert
82 at Nazareth
Wed Jan 04
Final
87 Franciscan
72 at Pitt.-Greensburg
Wed Jan 04
Final
67 La Roche
65 at Mt. Aloysius
Wed Jan 04
Final
74 Medaille
68 at Penn St.-Behrend
Wed Jan 04
Final
70 D'Youville
78 at Alfred St.
Sat Jan 07
1:00 pm
Pitt-Bradford, Franciscan
at Bethany
Sat Jan 07
1:00 pm
Pitt-Bradford, Franciscan
at Bethany
Sat Jan 07
Final
51 Penn State-Behrend
68 at Pitt.-Bradford
Sat Jan 07
Final
71 Mt. Aloysius
91 at Medaille
Sat Jan 07
Final
47 Franciscan
64 at D'Youville
Sat Jan 07
Final
85 La Roche
42 at Penn State-Altoona
Sat Jan 07
Final
49 Pitt.-Greensburg
78 at Hilbert
Sat Jan 07
Final
62 Pitt.-Greensburg
104 at Hilbert
Sat Jan 07
Final
50 Mt. Aloysius
112 at Medaille
Sat Jan 07
Final
74 Penn St.-Behrend
79 at Pitt.-Bradford
Sat Jan 07
Final
65 Franciscan
73 at D'Youville
Sat Jan 07
Final
79 La Roche
75 at Penn St.-Altoona
Mon Jan 09
Final
75 D'Youville
86 at Pitt.-Bradford
Mon Jan 09
Final
80 D'Youville
91 at Pitt.-Bradford
Wed Jan 11
Alfred St.
at Indiana (PA)
Fort Lauderdale, FL
Wed Jan 11
Alfred St.
at Indiana (PA)
Fort Lauderdale, FL
Wed Jan 11
Final
78 Penn State-Altoona
77 at Mt. Aloysius
Wed Jan 11
Final
45 Hilbert
56 at Penn State-Behrend
Wed Jan 11
Final
63 Pitt.-Greensburg
70 at La Roche
Wed Jan 11
Final
58 Pitt.-Bradford
78 at Medaille
Wed Jan 11
Final
61 Pitt.-Bradford
84 at Medaille
Wed Jan 11
Final
48 Pitt.-Greensburg
85 at La Roche
Wed Jan 11
Final
91 Penn St.-Altoona
70 at Mt. Aloysius
Wed Jan 11
Final
68 Hilbert
69 at Penn St.-Behrend
Fri Jan 13
1:00 pm
Ursinus
at Cabrini
Fri Jan 13
5:00pm
Penn St. Altoona, Gallaudet
at York
Fri Jan 13
Ursinus
at Cabrini
Fri Jan 13
5:00pm
Penn St. Altoona, Gallaudet
at York
Sat Jan 14
1:00 pm
Wilkes, Widener
at Cabrini
Sat Jan 14
1:00 pm
Pitt-Bradford
at Wells (N.Y.)
Sat Jan 14
1:00 pm
Washington and Jefferson
at Penn St. Behrend
Sat Jan 14
Wilkes, Widener
at Cabrini
Sat Jan 14
1:00 pm
Pitt-Bradford
at Wells (N.Y.)
Sat Jan 14
Washington and Jefferson
at Penn St. Behrend
Sat Jan 14
Final
68 Hilbert
59 at Mt. Aloysius
Sat Jan 14
Final
64 Pitt.-Bradford
75 at Pitt.-Greensburg
Sat Jan 14
Final
61 Penn State-Behrend
50 at Penn State-Altoona
Sat Jan 14
Final
89 Medaille
37 at Franciscan
Sat Jan 14
Final
53 D'Youville
100 at La Roche
Sat Jan 14
Final - OT
67 Penn St.-Behrend
69 at Penn St.-Altoona
Sat Jan 14
Final
80 Hilbert
77 at Mt. Aloysius
Sat Jan 14
Final
83 Pitt.-Bradford
65 at Pitt.-Greensburg
Sat Jan 14
Final
66 D'Youville
79 at La Roche
Sat Jan 14
Final
81 Medaille
54 at Franciscan
Sun Jan 15
Final
69 D'Youville
63 at Penn State-Altoona
Sun Jan 15
Final
70 D'Youville
80 at Penn St.-Altoona
Tue Jan 17
6:00 pm
Penn St. Altoona
at Wells (N.Y.)
Tue Jan 17
6:00 pm
Penn St. Altoona
at Wells (N.Y.)
Wed Jan 18
Final
81 Mt. Aloysius
60 at Franciscan
Wed Jan 18
Final - OT
101 Penn State-Altoona
104 at Pitt.-Greensburg
Wed Jan 18
Final
76 La Roche
60 at Penn State-Behrend
Wed Jan 18
Final
98 Medaille
70 at D'Youville
Wed Jan 18
Final
70 Hilbert
99 at Pitt.-Bradford
Wed Jan 18
Final
84 La Roche
86 at Penn St.-Behrend
Wed Jan 18
Final
85 Medaille
75 at D'Youville
Wed Jan 18
Final
90 Hilbert
80 at Pitt.-Bradford
Wed Jan 18
Final
99 Penn St.-Altoona
86 at Pitt.-Greensburg
Wed Jan 18
Final
63 Mt. Aloysius
61 at Franciscan
Fri Jan 20
11:00 am
Genesee CC, Delhi
at Alfred St. Pioneer Invitational
Fri Jan 20
11:00 am
Genesee CC, Delhi
at Alfred St. Pioneer Invitational
Fri Jan 20
Final
0 Hilbert
3 at Wittenberg
Fri Jan 20
Final
1 Southern Virginia
3 vs. Penn St.-Altoona
@ Springfield, Ohio
Fri Jan 20
Final
0 Hilbert
3 vs. Cincinnati Christian
@ Wittenberg
Sat Jan 21
11:00 am
Swarthmore
at Cabrini
Sat Jan 21
2:00pm
Frostburg, Bethany
at Penn St. Altoona
Sat Jan 21
Franciscan, Washington and Jefferson
at Hiram
Sat Jan 21
1:00 pm
Alfred St.
at Pitt-Bradford
Sat Jan 21
4:00 pm
Penn St. Behrend
at Malone
Sat Jan 21
Swarthmore
at Cabrini
Sat Jan 21
2:00pm
Frostburg, Bethany
at Penn St. Altoona
Sat Jan 21
1:00 pm
Alfred St.
at Pitt-Bradford
Sat Jan 21
Penn St. Behrend
at Malone
Sat Jan 21
Final
84 Mt. Aloysius
47 at D'Youville
Sat Jan 21
Final
84 Penn State-Altoona
75 at Hilbert
Sat Jan 21
Final
72 Pitt.-Greensburg
85 at Medaille
Sat Jan 21
Final
48 Franciscan
66 at Penn State-Behrend
Sat Jan 21
Final
57 La Roche
56 at Pitt.-Bradford
Sat Jan 21
Final
87 Penn St.-Altoona
78 at Hilbert
Sat Jan 21
Final
80 Mt. Aloysius
83 at D'Youville
Sat Jan 21
Final
73 Pitt.-Greensburg
98 at Medaille
Sat Jan 21
Final
0 Hilbert
3 vs. Southern Virginia
@ Springfield, Ohio
Sat Jan 21
Final
74 La Roche
75 at Pitt.-Bradford
Sat Jan 21
Final
51 Franciscan
91 at Penn St.-Behrend
Sat Jan 21
Final
1 Penn St.-Altoona
3 vs. Mount St. Joseph
@ Springfield, Ohio Springfield, OH (Pam Evans Smith Arena)
Sat Jan 21
Final
3 Penn St.-Altoona
1 at Wittenberg
Sun Jan 22
Alfred St.
at Ithaca
Dick Comanzo Diving Invitational
Sun Jan 22
Alfred St.
at Ithaca
Dick Comanzo Diving Invitational
Sun Jan 22
Final
3 Medaille
2 vs. Fontbonne
@ Greenville, Pa. - Thiel College
Sun Jan 22
Final
3 Medaille
2 at Thiel
Mon Jan 23
Final
79 Penn St.-Altoona
87 at Baruch
Tue Jan 24
5:30 PM
Pitt.-Bradford
at Alfred St.
Tue Jan 24
7:00 PM
Hilbert
at D'Youville
Tue Jan 24
7:30 PM
Pitt.-Bradford
at Alfred St.
Wed Jan 25
6:00 PM
D'Youville
at Penn State-Behrend
Wed Jan 25
6:00 PM
La Roche
at Franciscan
Wed Jan 25
6:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Mt. Aloysius
Wed Jan 25
6:00 PM
Medaille
at Hilbert
Wed Jan 25
8:00 PM
D'Youville
at Penn St.-Behrend
Wed Jan 25
8:00 PM
La Roche
at Franciscan
Wed Jan 25
8:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Mt. Aloysius
Wed Jan 25
8:00 PM
Medaille
at Hilbert
Fri Jan 27
6:00 pm
Pitt-Bradford
at Penn St. Behrend
Fri Jan 27
6:00 pm
Pitt-Bradford
at Penn St. Behrend
Sat Jan 28
11:00 am
Cabrini, Franciscan
at Bethany
Sat Jan 28
1:00 pm
Franciscan, Cabrini
at Bethany
Sat Jan 28
Alfred St.
at Geneseo
Sat Jan 28
1:00 pm
Penn St. Behrend
at St. Vincent
Sat Jan 28
Cabrini, Franciscan
at Bethany
Sat Jan 28
Alfred St.
at Geneseo
Sat Jan 28
1:00 pm
Penn St. Behrend
at St. Vincent
Sat Jan 28
1:00 PM
D'Youville
at Pitt.-Greensburg
Sat Jan 28
1:00 PM
Penn State-Behrend
at Mt. Aloysius
Sat Jan 28
1:00 PM
Medaille
at Penn State-Altoona
Sat Jan 28
2:00 PM
Hilbert
at La Roche
Sat Jan 28
2:00 PM
Pitt.-Bradford
at Franciscan
Sat Jan 28
2:00 PM
Stevens
vs. Medaille
@ Ramapo
Sat Jan 28
3:00 PM
D'Youville
at Pitt.-Greensburg
Sat Jan 28
3:00 PM
Penn St.-Behrend
at Mt. Aloysius
Sat Jan 28
3:00 PM
Medaille
at Penn St.-Altoona
Sat Jan 28
3:30 PM
Ramapo
vs. Medaille
@ Stevens
Sat Jan 28
4:00 PM
Pitt.-Bradford
at Franciscan
Sat Jan 28
4:00 PM
Hilbert
at La Roche
Sat Jan 28
4:30 PM
Penn St.-Altoona
at Penn St.-Behrend
Tue Jan 31
7:00 PM
Thiel
at Penn St.-Altoona
Wed Feb 01
5:30 PM
Hilbert
at Alfred St.
Wed Feb 01
6:00 PM
Pitt.-Bradford
at D'Youville
Wed Feb 01
6:00 PM
Mt. Aloysius
at La Roche
Wed Feb 01
6:00 PM
Franciscan
at Penn State-Altoona
Wed Feb 01
6:00 PM
Penn State-Behrend
at Medaille
Wed Feb 01
7:00 PM
Penn St.-Behrend
at Hilbert
Wed Feb 01
7:30 PM
Hilbert
at Alfred St.
Wed Feb 01
8:00 PM
Mt. Aloysius
at La Roche
Wed Feb 01
8:00 PM
Pitt.-Bradford
at D'Youville
Wed Feb 01
8:00 PM
Franciscan
at Penn St.-Altoona
Wed Feb 01
8:00 PM
Penn St.-Behrend
at Medaille
Fri Feb 03
3:00 PM
Medaille
vs. UC Santa Cruz
@ Rochester, NY Golden Flyer Invitational - Rochester, New York
Fri Feb 03
7:00 PM
Penn St.-Altoona
at SUNY Poly
Fri Feb 03
8:00 PM
Rivier
vs. Medaille
@ Rochester, N.Y. Golden Flyer Invitational
Sat Feb 04
11:00 AM
Penn St.-Altoona
vs. Keuka
@ SUNY Poly NEAC Crossover
Sat Feb 04
1:00 PM
Mt. Aloysius
at Pitt.-Bradford
Sat Feb 04
1:00 PM
Penn State-Altoona
at D'Youville
Sat Feb 04
1:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Penn State-Behrend
Sat Feb 04
1:00 PM
Medaille
vs. Juniata
@ Nazareth
Sat Feb 04
2:00 PM
La Roche
at Medaille
Sat Feb 04
2:00 PM
Franciscan
at Hilbert
Sat Feb 04
3:00 PM
Penn St.-Altoona
at D'Youville
Sat Feb 04
3:00 PM
Mt. Aloysius
at Pitt.-Bradford
Sat Feb 04
3:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Penn St.-Behrend
Sat Feb 04
3:00 PM
Wells
vs. Penn St.-Altoona
@ Utica, N.Y. - SUNY Poly
Sat Feb 04
4:00 PM
La Roche
at Medaille
Sat Feb 04
4:00 PM
Franciscan
at Hilbert
Sat Feb 04
5:00 PM
Medaille
vs. New Paltz St.
@ Rochester, NY
Wed Feb 08
6:00 PM
Medaille
at Pitt.-Bradford
Wed Feb 08
6:00 PM
Mt. Aloysius
at Penn State-Altoona
Wed Feb 08
6:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Franciscan
Wed Feb 08
6:00 PM
Penn State-Behrend
at La Roche
Wed Feb 08
6:00 PM
Hilbert
at D'Youville
Wed Feb 08
7:00 PM
Medaille
at Penn St.-Behrend
Wed Feb 08
7:00 PM
D'Youville
at Hilbert
Wed Feb 08
8:00 PM
Medaille
at Pitt.-Bradford
Wed Feb 08
8:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Franciscan
Wed Feb 08
8:00 PM
Hilbert
at D'Youville
Wed Feb 08
8:00 PM
Mt. Aloysius
at Penn St.-Altoona
Wed Feb 08
8:00 PM
Penn St.-Behrend
at La Roche
Thu Feb 09
10:00 am
AMCC Championships
at Penn St. Behrend
Thu Feb 09
AMCC Championships
at Penn St. Behrend
Fri Feb 10
10:00 am
AMCC Championships
at Penn St. Behrend
Fri Feb 10
AMCC Championships
at Penn St. Behrend
Fri Feb 10
5:00 PM
Waynesburg
at Mt. Aloysius
Fri Feb 10
8:00 PM
D'Youville
at Elmira
Sat Feb 11
10:00 am
AMCC Championships
at Penn St. Behrend
Sat Feb 11
AMCC Championships
at Penn St. Behrend
Sat Feb 11
10:00 AM
New York U.
at Penn St.-Behrend
Sat Feb 11
12:00 PM
Penn St.-Altoona
at East. Mennonite
7 innings
Sat Feb 11
12:00 PM
Southern Vt.
vs. D'Youville
@ Elmira College
Sat Feb 11
1:00 PM
Medaille
at Mt. Aloysius
Sat Feb 11
1:00 PM
D'Youville
at Franciscan
Sat Feb 11
1:00 PM
Hilbert
at Pitt.-Greensburg
Sat Feb 11
2:00 PM
Penn State-Altoona
at La Roche
Sat Feb 11
2:00 PM
Sage
vs. D'Youville
@ Elmira College
Sat Feb 11
2:00 PM
Lasell
vs. Penn St.-Altoona
@ Elmira College
Sat Feb 11
2:30 PM
Penn St.-Altoona
at East. Mennonite
7 innings
Sat Feb 11
3:00 PM
Hilbert
at Pitt.-Greensburg
Sat Feb 11
3:00 PM
Medaille
at Mt. Aloysius
Sat Feb 11
3:00 PM
D'Youville
at Franciscan
Sat Feb 11
3:00 PM
New Paltz St.
at Penn St.-Behrend
Sat Feb 11
3:00 PM
Franciscan
at Ohio Wesleyan
Sat Feb 11
4:00 PM
Penn St.-Altoona
at La Roche
Sat Feb 11
4:00 PM
Southern Vt.
vs. Penn St.-Altoona
@ Elmira College
Sat Feb 11
5:00 PM
Penn St.-Behrend
at Baldwin Wallace
Sat Feb 11
6:00 PM
Pitt.-Bradford
at Penn State-Behrend
Sat Feb 11
8:00 PM
Pitt.-Bradford
at Penn St.-Behrend
Tue Feb 14
7:00 PM
Penn St.-Behrend
at D'Youville
Wed Feb 15
5:00 PM
Pitt.-Bradford
at Penn State-Altoona
Wed Feb 15
6:00 PM
Penn State-Behrend
at Hilbert
Wed Feb 15
6:00 PM
Franciscan
at Mt. Aloysius
Wed Feb 15
6:00 PM
D'Youville
at Medaille
Wed Feb 15
6:00 PM
La Roche
at Pitt.-Greensburg
Wed Feb 15
7:00 PM
Pitt.-Bradford
at Penn St.-Altoona
Wed Feb 15
8:00 PM
D'Youville
at Medaille
Wed Feb 15
8:00 PM
Penn St.-Behrend
at Hilbert
Wed Feb 15
8:00 PM
Franciscan
at Mt. Aloysius
Wed Feb 15
8:00 PM
La Roche
at Pitt.-Greensburg
Fri Feb 17
4:00 PM
D'Youville
at Lancaster Bible
Fri Feb 17
4:00 PM
Medaille
vs. Wilson
@ Neutral
Fri Feb 17
6:00 PM
D'Youville
vs. Wilson
@ Lancaster Bible
Fri Feb 17
6:00 PM
Penn St.-Altoona
vs. Hilbert
@ LBC
Fri Feb 17
7:00 PM
East. Mennonite
at Penn St.-Behrend
Fri Feb 17
8:00 PM
Hilbert
at Lancaster Bible
Fri Feb 17
8:00 PM
Penn St.-Altoona
vs. Medaille
@ LBC
Sat Feb 18
11:00 AM
D'Youville
vs. Penn St.-Altoona
@ Lancaster Bible
Sat Feb 18
11:00 AM
Wilson
vs. Hilbert
@ Neutral
Sat Feb 18
11:00 AM
Wash. & Jeff.
at Mt. Aloysius
Sat Feb 18
1:00 PM
Penn State-Altoona
at Penn State-Behrend
Sat Feb 18
1:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Pitt.-Bradford
Sat Feb 18
1:00 PM
Mt. Aloysius
at Hilbert
Sat Feb 18
1:00 PM
Medaille
at Lancaster Bible
Sat Feb 18
2:00 PM
La Roche
at D'Youville
Sat Feb 18
2:00 PM
Franciscan
at Medaille
Sat Feb 18
3:00 PM
Penn St.-Altoona
at Penn St.-Behrend
Sat Feb 18
3:00 PM
Mt. Aloysius
at Hilbert
Sat Feb 18
3:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Pitt.-Bradford
Sat Feb 18
4:00 PM
Franciscan
at Medaille
Sat Feb 18
4:00 PM
La Roche
at D'Youville
Sat Feb 18
5:00 PM
Franciscan
at Baldwin Wallace
Sat Feb 18
6:00 PM
Waynesburg
at Penn St.-Behrend
Sun Feb 19
12:00 PM
La Roche
at Shenandoah
Sun Feb 19
1:00 PM
New York U.
at Medaille
Sun Feb 19
1:00 PM
Westminster (Pa.)
at Mt. Aloysius
Sun Feb 19
3:00 PM
La Roche
at Shenandoah
Wed Feb 22
7:00 PM
Penn St.-Behrend
at Thiel
Thu Feb 23
5:00 PM
Pitt.-Bradford
at Houghton
Fri Feb 24
12:00 PM
Penn St.-Altoona
at Mary Washington
Fri Feb 24
3:00 PM
Penn St.-Altoona
at Mary Washington
Fri Feb 24
7:00 PM
Brockport St.
at Pitt.-Greensburg
Sat Feb 25
TBA
Southern Virginia
at Penn St.-Altoona
Sat Feb 25
TBA
Southern Virginia
vs. Penn St.-Behrend
@ Penn St.-Altoona
Sat Feb 25
12:00 PM
Pitt.-Greensburg
vs. Ferrum
@ Fayetteville, NC
Sat Feb 25
12:00 PM
Geneva
at Mt. Aloysius
Sat Feb 25
1:00 PM
Penn St.-Behrend
at Spalding
Sat Feb 25
2:00 PM
Penn St.-Behrend
at Penn St.-Altoona
Sat Feb 25
3:00 PM
Juniata
vs. Pitt.-Bradford
@ New Market, Va.
Sat Feb 25
3:30 PM
Ohio Northern
vs. Pitt.-Bradford
@ Erie, Pa.
Sat Feb 25
4:00 PM
Penn St.-Behrend
at Spalding
Sat Feb 25
4:00 PM
Geneva
at Penn St.-Altoona
at the Summit Tennis & Athletic Club
Sat Feb 25
6:00 PM
Ohio Northern
at Penn St.-Behrend
Sun Feb 26
12:00 PM
Mt. Aloysius
at Lynchburg
Sun Feb 26
12:00 PM
Penn St.-Behrend
at Spalding
Sun Feb 26
12:00 PM
Pitt.-Bradford
vs. Baldwin Wallace
@ New Market, Virginia
Sun Feb 26
1:00 PM
Penn St.-Behrend
at Wilson
Sun Feb 26
2:30 PM
Mt. Aloysius
at Lynchburg
Sun Feb 26
3:00 PM
Baldwin Wallace
vs. Pitt.-Bradford
@ New Market, Virginia
Sun Feb 26
5:30 PM
Penn St.-Altoona
at St. Vincent
Tue Feb 28
7:00 PM
Medaille
at D'Youville
Tue Feb 28
7:00 PM
Hilbert
at Thiel
Thu Mar 02
7:00 PM
D'Youville
at Penn St.-Behrend
Fri Mar 03
TBA
Rhode Island Col.
vs. Pitt.-Greensburg
@ Winter Haven, Fla. RussMatt Invitational
Fri Mar 03
TBA
Rhode Island Col.
vs. Pitt.-Greensburg
@ Winter Haven, Fla. RussMatt Invitational
Sat Mar 04
TBA
Pitt.-Greensburg
vs. Penn St.-Abington
@ Orlando, FL
Sat Mar 04
9:30 AM
Penn St.-Altoona
vs. Lyndon St.
@ Lake Myrtle Park, Auburndale, Fla.
Sat Mar 04
10:00 AM
Simpson
vs. Penn St.-Altoona
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Sat Mar 04
10:00 AM
Northwestern (Minn.)
vs. La Roche
@ Fort Pierce, FL
Sat Mar 04
12:00 PM
Medaille
at Keuka
NEAC Crossover
Sat Mar 04
12:00 PM
Wells
vs. Hilbert
@ Keuka College
Sat Mar 04
12:15 PM
Penn St.-Altoona
vs. Coe
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Sat Mar 04
12:30 PM
Lyndon St.
vs. Penn St.-Altoona
@ Lake Myrtle Park, Auburndale, Fla.
Sat Mar 04
1:00 PM
Northwestern (Minn.)
vs. La Roche
@ Fort Pierce, FL
Sat Mar 04
2:00 PM
D'Youville
vs. SUNY Poly
@ Keuka Park, N.Y.
Sat Mar 04
2:00 PM
Penn St.-Altoona
vs. Lancaster Bible
@ Chambersburg, Pa. - Penn St. Altoona
Sat Mar 04
2:00 PM
Medaille
vs. Wells
@ Keuka College
Sat Mar 04
2:00 PM
Penn St.-Altoona
at Franciscan
Sat Mar 04
3:00 PM
Lehman
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, SC The Ripken Experience
Sat Mar 04
4:00 PM
D'Youville
at Keuka
Sat Mar 04
4:00 PM
Hilbert
vs. SUNY Poly
@ Keuka Park, N.Y.
Sat Mar 04
4:00 PM
Penn St.-Altoona
at Wilson
Sat Mar 04
5:00 PM
Lehman
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. The Ripken Experience
Sun Mar 05
TBA
Lyndon St.
vs. Medaille
@ Lake Myrtle Park, Auburndale, Fla.
Sun Mar 05
TBA
Medaille
vs. Lyndon St.
@ Lake Myrtle Park, Auburndale, Fla.
Sun Mar 05
8:00 AM
Heidelberg
vs. Penn St.-Behrend
@ Clermont, Fla. Legends Way 4
Sun Mar 05
9:30 AM
Medaille
vs. Ursinus
@ Myrtle Beach, S.C.
Sun Mar 05
9:30 AM
East. Mennonite
vs. Hilbert
@ North Myrtle Beach, S.C.
Sun Mar 05
10:00 AM
Elizabethtown
vs. La Roche
@ Fort Pierce, FL
Sun Mar 05
10:00 AM
Penn St.-Behrend
vs. Misericordia
@ Fort Pierce, FL Florida Coast Spring Training
Sun Mar 05
10:30 AM
Emmanuel (Mass.)
vs. Pitt.-Greensburg
@ The Spring Games - Clermont, Fla. Hancock Park Field 5
Sun Mar 05
10:30 AM
Penn St.-Behrend
vs. Ohio Northern
@ Clermont, Fla.
Sun Mar 05
11:00 AM
Bridgewater St.
vs. Hilbert
@ Vero Beach, Fla.
Sun Mar 05
11:15 AM
Penn St.-Altoona
vs. Bridgewater (Va.)
@ Rebel Spring Games - Kissimmee, Fla.
Sun Mar 05
12:00 PM
D'Youville
vs. Wells
@ Keuka College
Sun Mar 05
12:00 PM
Medaille
vs. SUNY Poly
@ Keuka Park, N.Y.
Sun Mar 05
1:00 PM
Hilbert
vs. Bridgewater St.
@ Vero Beach, Fla.
Sun Mar 05
1:00 PM
Penn St.-Behrend
vs. Misericordia
@ Fort Pierce, FL Florida Coast Spring Training
Sun Mar 05
1:00 PM
Elizabethtown
vs. La Roche
@ Fort Pierce, FL
Sun Mar 05
1:30 PM
Defiance
vs. Penn St.-Altoona
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Sun Mar 05
2:00 PM
Penn St.-Altoona
vs. Penn St.-Abington
@ Pat Thomas Stadium - Leesburg, Fla.
Sun Mar 05
2:00 PM
Hilbert
at Keuka
NEAC Crossover
Sun Mar 05
3:00 PM
Manhattanville
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. The Ripken Experience
Sun Mar 05
3:30 PM
King's (Pa.)
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, SC Fastpitch Dreams Spring Classic
Sun Mar 05
3:30 PM
Medaille
vs. Eureka
@ Myrtle Beach, SC
Sun Mar 05
5:00 PM
Manhattanville
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. The Ripken Experience
Sun Mar 05
5:30 PM
King's (Pa.)
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Sun Mar 05
11:00 PM
Penn St.-Abington
vs. Penn St.-Altoona
@ Pat Thomas Stadium - Leesburg, Fla.
Mon Mar 06
TBA
Medaille
vs. SUNY Poly
@ Neutral Site
Mon Mar 06
TBA
Defiance
vs. Penn St.-Behrend
@ Hilton Head, S.C.
Mon Mar 06
TBA
DeSales
vs. Penn St.-Behrend
@ Hilton Head, S.C.
Mon Mar 06
8:00 AM
Penn St.-Behrend
vs. Concordia (Ill.)
@ Clermont, Fla. Hancock Park 1
Mon Mar 06
9:00 AM
Pitt.-Bradford
vs. Swarthmore
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Mon Mar 06
9:00 AM
Pitt.-Greensburg
vs. Saint Joseph's (Me.)
@ Auburndale, Fla. RussMatt Invitational - Lake Myrtle Park Field #5
Mon Mar 06
9:30 AM
Medaille
vs. Wesley
@ North Myrtle Beach
Mon Mar 06
10:00 AM
Immaculata
vs. Penn St.-Behrend
@ Fort Pierce, FL Florida Coast Spring Training
Mon Mar 06
10:00 AM
Lebanon Valley
vs. La Roche
@ Fort Pierce, FL
Mon Mar 06
10:30 AM
Wheaton (Ill.)
vs. Penn St.-Behrend
@ Clermont, Fla. Hancock Park 2
Mon Mar 06
12:00 PM
Hilbert
vs. Monmouth (Ill.)
@ Ft. Pierce, Fla.
Mon Mar 06
11:15 AM
Penn St.-Altoona
vs. Montclair St.
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Mon Mar 06
11:30 AM
Clarks Summit
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Mon Mar 06
12:00 PM
Saint John's (Minn.)
vs. Pitt.-Bradford
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Mon Mar 06
1:00 PM
Pitt.-Bradford
vs. Kenyon
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Mon Mar 06
1:30 PM
Penn St.-Berks
vs. Penn St.-Altoona
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Mon Mar 06
1:30 PM
Penn College
vs. Medaille
@ Myrtle Beach, SC
Mon Mar 06
3:00 PM
Saint John's (Minn.)
vs. Pitt.-Bradford
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Mon Mar 06
3:30 PM
New England Col.
vs. Pitt.-Greensburg
@ Clermont, Fla.
Mon Mar 06
5:30 PM
John Jay
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Mon Mar 06
6:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Heidelberg
Mon Mar 06
6:00 PM
N.C. Wesleyan
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. The Ripken Experience
Tue Mar 07
TBA
Pitt.-Greensburg
vs. Ohio Northern
@ TBA, Fla.
Tue Mar 07
8:00 AM
Penn St.-Behrend
vs. Neb. Wesleyan
@ Clermont, Fla. Legends Way 2
Tue Mar 07
9:15 AM
Ursinus
vs. Penn St.-Altoona
@ Lake Myrtle Park - Auburndale, Fla.
Tue Mar 07
9:30 AM
Robert Morris-S'fiel
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Tue Mar 07
10:00 AM
Widener
vs. Penn St.-Behrend
@ Fort Pierce, FL Florida Coast Spring Training
Tue Mar 07
10:30 AM
Neb. Wesleyan
vs. Penn St.-Behrend
@ Clermont, Fla. Legends Way 2
Tue Mar 07
12:00 PM
John Carroll
vs. Pitt.-Bradford
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Tue Mar 07
12:15 PM
Ursinus
vs. Penn St.-Altoona
@ Lake Myrtle Park - Auburndale, Fla.
Tue Mar 07
1:00 PM
Pitt.-Bradford
vs. Bridgewater St.
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Tue Mar 07
1:30 PM
La Roche
vs. Wesley
@ North Myrtle Beach
Tue Mar 07
1:30 PM
Wilkes
vs. Medaille
@ Myrtle Beach, SC
Tue Mar 07
1:30 PM
Ohio Valley
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Tue Mar 07
1:30 PM
Misericordia
vs. La Roche
@ Fort Pierce, FL
Tue Mar 07
2:00 PM
Pitt.-Greensburg
vs. Husson
@ Clermont, Fla.
Tue Mar 07
2:30 PM
Eastern Nazarene
vs. Penn St.-Behrend
@ Hilton Head, S.C.
Tue Mar 07
3:00 PM
Clark University
vs. Pitt.-Bradford
@ Fort Myers, Fla.
Tue Mar 07
3:30 PM
Medaille
vs. Cazenovia
@ Myrtle Beach, SC
Tue Mar 07
3:30 PM
East. Mennonite
vs. La Roche
@ North Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 07
4:30 PM
Mount Ida
vs. Pitt.-Greensburg
@ Leesburg, Fla. Sleepy Hollow 1
Tue Mar 07
5:30 PM
Medaille
vs. Wentworth
@ Myrtle Beach, SC
Wed Mar 08
9:00 AM
Kean
at Penn St.-Altoona
Wed Mar 08
9:00 AM
Pitt.-Bradford
vs. Wheelock
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Wed Mar 08
9:00 AM
Juniata
vs. Pitt.-Greensburg
@ Auburndale, Fla. Chain of Lake Park Stadium
Wed Mar 08
9:00 AM
Anna Maria
vs. Pitt.-Bradford
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Wed Mar 08
9:30 AM
Sweet Briar
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Wed Mar 08
10:00 AM
Eastern Nazarene
vs. Hilbert
@ Fort Pierce, Fla.
Wed Mar 08
11:15 AM
Penn St.-Altoona
vs. Aurora
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Wed Mar 08
12:00 PM
Pitt.-Bradford
vs. Bluffton
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Wed Mar 08
12:30 PM
Penn St.-Altoona
vs. Grove City
@ Chain of Lakes Park Stadium - Winter Haven, Fla.
Wed Mar 08
1:00 PM
Pitt.-Bradford
vs. Rivier
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Wed Mar 08
1:00 PM
Wilkes
vs. Penn St.-Behrend
@ Fort Pierce, FL Florida Coast Spring Training
Wed Mar 08
1:00 PM
Penn College
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. The Ripken Experience
Wed Mar 08
3:30 PM
TBA
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Wed Mar 08
3:30 PM
Cazenovia
vs. Medaille
@ Myrtle Beach, SC
Wed Mar 08
4:30 PM
Widener
vs. La Roche
@ Fort Pierce, FL
Wed Mar 08
5:30 PM
Medaille
vs. Chatham
@ Myrtle Beach, SC
Thu Mar 09
TBA
Northwestern (Minn.)
vs. Penn St.-Behrend
@ Fort Pierce, FL Florida Coast Spring Training
Thu Mar 09
8:00 AM
Penn St.-Behrend
vs. Alvernia
@ Clermont, Fla. Legends Way 2
Thu Mar 09
8:00 AM
Pitt.-Greensburg
vs. Drew
@ Leesburg, Fla. The Spring Games
Thu Mar 09
9:00 AM
Mt. Aloysius
vs. Roanoke
@ Myrtle Beach, S.C. The Ripken Experience
Thu Mar 09
9:30 AM
Anna Maria
vs. Medaille
@ North Myrtle Beach, S.C.- Field 5
Thu Mar 09
9:30 AM
Misericordia
vs. La Roche
@ Fort Pierce, FL
Thu Mar 09
10:30 AM
Moravian
vs. Penn St.-Behrend
@ Clermont, Fla.
Thu Mar 09
11:15 AM
DeSales
vs. Penn St.-Altoona
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Thu Mar 09
11:30 AM
Penn St.-Beaver
vs. Medaille
@ Myrtle Beach, SC
Thu Mar 09
11:30 AM
Malone
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Thu Mar 09
1:30 PM
Penn St.-Altoona
vs. Bluffton
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Thu Mar 09
1:30 PM
TBA
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Thu Mar 09
5:30 PM
Hilbert
at Wentworth
Thu Mar 09
6:00 PM
Penn St.-Behrend
at Wilson
Fri Mar 10
TBA
Oneonta St.
vs. Medaille
@ Auburndale, Fla
Fri Mar 10
TBA
Oneonta St.
vs. Medaille
@ Auburndale, Fla
Fri Mar 10
TBA
Ohio Northern
vs. Penn St.-Behrend
@ Hilton Head, S.C.
Fri Mar 10
TBA
Penn St.-Behrend
vs. Drew
@ Hilton Head, S.C.
Fri Mar 10
9:00 AM
Beloit
vs. Penn St.-Altoona
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Fri Mar 10
9:00 AM
Pitt.-Bradford
vs. Edgewood
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Fri Mar 10
9:30 AM
Hilbert
vs. Wesley
@ North Myrtle Beach
Fri Mar 10
9:30 AM
Johnson St.
vs. Medaille
@ North Myrtle Beach, S.C.
Fri Mar 10
9:30 AM
Elizabethtown
vs. Penn St.-Behrend
@ Fort Pierce, FL Florida Coast Spring Training
Fri Mar 10
9:30 AM
Penn St.-Altoona
vs. Cazenovia
@ Lake Myrtle Park - Auburndale, Fla.
Fri Mar 10
11:00 AM
Pitt.-Bradford
vs. Albion
@ CenturyLink Sports Complex (Field #2); Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Fri Mar 10
11:15 AM
Penn St.-Altoona
vs. Lakeland
@ Kissimmee, Fla. Central Florida Rebel Spring Games
Fri Mar 10
11:30 AM
Johnson St.
vs. Hilbert
@ North Myrtle Beach, S.C.
Fri Mar 10
12:00 PM
Hiram
vs. Pitt.-Bradford
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Fri Mar 10
12:00 PM
Catholic
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. The Ripken Experience
Fri Mar 10
12:30 PM
Elizabethtown
vs. Penn St.-Behrend
@ Fort Pierce, FL Florida Coast Spring Training
Fri Mar 10
12:30 PM
Cazenovia
vs. Penn St.-Altoona
@ Lake Myrtle Park - Auburndale, Fla.
Fri Mar 10
1:00 PM
Bates
vs. Pitt.-Greensburg
@ Legends Way 3, Clermont, Fla. THE Spring Game
Fri Mar 10
1:30 PM
Gwynedd Mercy
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Fri Mar 10
2:00 PM
John Carroll
vs. Penn St.-Behrend
@ Clermont, Fla. Sleepy Hollow 6
Fri Mar 10
2:00 PM
Catholic
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. The Ripken Experience
Fri Mar 10
2:00 PM
Penn St.-Behrend
at Mt. St. Vincent
Fri Mar 10
3:00 PM
Hiram
vs. Pitt.-Bradford
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Fri Mar 10
4:30 PM
Penn St.-Behrend
vs. Wittenberg
@ Clermont, Fla. Sleepy Hollow 5
Fri Mar 10
5:30 PM
Eureka
vs. Mt. Aloysius
@ Myrtle Beach, S.C. Fastpitch Dreams Spring Classic
Fri Mar 10
6:00 PM
Medaille
at Baruch
Sat Mar 11
TBA
Medaille
at Mt. St. Vincent
Sat Mar 11
8:00 AM
Alverno
vs. Pitt.-Bradford
@ Naples, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Sat Mar 11
9:00 AM
Bethel (Minn.)
vs. Pitt.-Bradford
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Sat Mar 11
9:00 AM
Clark University
vs. Penn St.-Altoona
@ Auburndale, Fla.
Sat Mar 11
9:30 AM
Penn St.-Behrend
vs. Drew
@ Fort Pierce, FL Florida Coast Spring Training
Sat Mar 11
10:00 AM
Pitt.-Bradford
vs. Dominican (Ill.)
@ Naples, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Sat Mar 11
11:00 AM
Penn St.-Behrend
at MIT
Sat Mar 11
12:00 PM
D'Youville
at Houghton
Sat Mar 11
12:00 PM
Bethel (Minn.)
vs. Pitt.-Bradford
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Sat Mar 11
1:00 PM
Cairn
at Franciscan
Sat Mar 11
1:00 PM
Maritime (N.Y.)
vs. Hilbert
@ Fort Pierce, Fla.
Sat Mar 11
1:30 PM
Penn St.-Behrend
vs. Stevens
@ at MIT
Sat Mar 11
2:45 PM
Medaille
vs. Plattsburgh St.
@ RussMatt Central Florida Invitational
Sat Mar 11
3:00 PM
Cairn
at Franciscan
Sat Mar 11
3:00 PM
D'Youville
at Houghton
Sat Mar 11
5:45 PM
Medaille
vs. Plattsburgh St.
@ RussMatt Central Florida Invitational
Sun Mar 12
9:00 AM
Pitt.-Bradford
vs. Nichols
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Sun Mar 12
11:00 AM
Pitt.-Bradford
vs. Salem St.
@ Fort Myers, Fla. Gene Cusic Collegiate Classic
Sun Mar 12
11:00 AM
Medaille
at John Jay
Mon Mar 13
9:30 AM
Franciscan
vs. Bay Path
@ Fastpitch Dreams- Myrtle Beach, SC
Mon Mar 13
11:30 AM
Sarah Lawrence
vs. Franciscan
@ North Myrtle Beach, SC
Tue Mar 14
9:30 AM
Wis.-Stout
vs. Franciscan
@ South Myrtle Beach, SC
Tue Mar 14
11:30 AM
Albertus Magnus
vs. Franciscan
@ South Myrtle Beach, SC
Tue Mar 14
4:00 PM
La Roche
at Wash. & Jeff.
Tue Mar 14
7:00 PM
Thiel
at Penn St.-Behrend
Tue Mar 14
7:00 PM
D'Youville
at Medaille
Wed Mar 15
1:00 PM
Franciscan
at Ave Maria
Wed Mar 15
3:00 PM
Pitt.-Johnstown
at Mt. Aloysius
Wed Mar 15
5:00 PM
Pitt.-Johnstown
at Mt. Aloysius
Wed Mar 15
7:00 PM
Wilkes
at Penn St.-Altoona
Wed Mar 15
7:00 PM
Hilbert
at Medaille
Thu Mar 16
9:30 AM
Spalding
vs. Franciscan
@ South Myrtle Beach, SC
Thu Mar 16
11:30 AM
Franciscan
vs. Sarah Lawrence
@ South Myrtle Beach, SC
Thu Mar 16
3:00 PM
Mt. Aloysius
at Shenandoah
Thu Mar 16
7:00 PM
Elmira
at D'Youville
Fri Mar 17
9:30 AM
Keystone
vs. Franciscan
@ South Myrtle Beach, SC
Fri Mar 17
3:30 PM
Rutgers-Camden
vs. Franciscan
@ North Myrtle Beach, SC
Fri Mar 17
5:30 PM
Mt. Aloysius
at Pitt.-Greensburg
Sat Mar 18
TBA
D'Youville
vs. Lesley
@ RussMatt Central Florida Invitational
Sat Mar 18
TBA
Lesley
vs. D'Youville
@ RussMatt Central Florida Invitational
Sat Mar 18
TBA
Keuka
at Penn St.-Altoona
NEAC Crossover
Sat Mar 18
1:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Baldwin Wallace
Sat Mar 18
1:00 PM
Pitt.-Bradford
at St. John Fisher
Sat Mar 18
1:00 PM
Geneva
at Mt. Aloysius
Sat Mar 18
1:00 PM
Medaille
at Elmira
Sat Mar 18
1:00 PM
Thiel
at Mt. Aloysius
Sat Mar 18
1:00 PM
La Roche
at Baldwin Wallace
Sat Mar 18
1:30 PM
Pitt.-Bradford
at Ursinus
Sat Mar 18
2:00 PM
D'Youville
vs. Lawrence
@ Clermont, FL Hancock Park 3
Sat Mar 18
2:00 PM
Penn St.-Behrend
vs. Hunter
@ at Sage
Sat Mar 18
3:00 PM
Pitt.-Bradford
at St. John Fisher
Sat Mar 18
3:00 PM
Geneva
at Mt. Aloysius
Sat Mar 18
3:00 PM
Pitt.-Greensburg
at Baldwin Wallace
Sat Mar 18
3:00 PM
Medaille
at Elmira
Sat Mar 18
3:00 PM
Thiel
at Mt. Aloysius
Sat Mar 18
3:00 PM
Keuka
at Penn St.-Altoona
Sat Mar 18
4:00 PM
Penn St.-Behrend
at Sage
Sat Mar 18
4:30 PM
Southern Me.
vs. D'Youville
@ Clermont, FL Hancock Park 3
Sat Mar 18
6:00 PM
SUNY Poly
at Penn St.-Altoona
Sun Mar 19
10:00 AM
D'Youville
vs. Franklin & Marshall
@ RussMatt Central Florida Invitational
Sun Mar 19
12:00 PM
Hiram
vs. Penn St.-Behrend
@ New Concord, Ohio
Sun Mar 19
12:30 PM
Pitt.-Bradford
at Ursinus
Sun Mar 19
1:00 PM
Baldwin Wallace
at La Roche
Sun Mar 19
1:00 PM
Penn St.-Altoona
at Shenandoah
Sun Mar 19
1:00 PM
Penn St.-Behrend
at Otterbein
Sun Mar 19
2:00 PM
Carthage
vs. D'Youville
@ Clermont, FL Legends Way 5
Sun Mar 19
2:00 PM
Wells
at Penn St.-Altoona
Sun Mar 19
2:00 PM
Bethany (W.V.)
at Mt. Aloysius
Sun Mar 19
3:30 PM
Penn St.-Behrend
at Muskingum
Muskingum Invitational
Previous Next View Full Schedule
Top Stories
More Headlines

Standings

2017 AMCC Baseball Standings

Conf Overall
D'Youville 0-0 0-0
Hilbert 0-0 0-0
La Roche 0-0 0-0
Medaille 0-0 0-0
Mt. Aloysius 0-0 0-0
Penn St.-Altoona 0-0 0-0
Penn St.-Behrend 0-0 0-0
Pitt.-Bradford 0-0 0-0
Pitt.-Greensburg 0-0 0-0

2016-17 AMCC Men's Basketball Standings

Conf Overall
Medaille 9-1 12-5
La Roche 8-2 12-5
Penn St.-Altoona 8-3 9-9
Penn St.-Behrend 7-3 12-5
Hilbert 6-5 9-8
Pitt.-Bradford 6-5 8-8
D'Youville 4-6 5-12
Mt. Aloysius 3-7 3-14
Franciscan 1-9 1-15
Pitt.-Greensburg 0-11 0-18

2016-17 AMCC Women's Basketball Standings

Conf Overall
La Roche 10-0 13-4
Pitt.-Bradford 7-4 9-8
Medaille 6-4 7-10
Penn State-Behrend 6-4 7-10
Hilbert 5-6 8-9
Pitt.-Greensburg 5-6 6-12
D'Youville 4-6 6-10
Mt. Aloysius 4-6 6-11
Penn State-Altoona 4-7 4-11
Franciscan 1-9 1-15

2013-14 Women's Bowling Standings

Conf Overall
Mt. Aloysius 19-1 29-11
New Jersey City 14-6 18-25
Medaille 12-8 19-33
Pitt-Bradford 10-10 12-23
Penn St.-Altoona 3-17 3-17
Thiel 2-18 2-20

2016 AMCC Men's Soccer Standings

Conf Overall
Penn St.-Behrend 8-0-1 17-2-3
Medaille 7-1-1 12-5-2
Penn St.-Altoona 6-2-1 11-8-1
Franciscan 6-3 10-7-1
La Roche 5-2-2 10-8-2
Mt. Aloysius 4-5 10-8-1
Pitt.-Bradford 2-5-2 2-12-2
D'Youville 2-7 2-15
Pitt.-Greensburg 1-8 1-16
Hilbert 0-8-1 2-13-1

2016 AMCC Women's Soccer Standings

Conf Overall
Penn St.-Behrend 9-0 16-5
Pitt.-Greensburg 7-1-1 10-8-2
Pitt.-Bradford 5-1-3 9-6-4
Mt. Aloysius 5-3-1 12-7-1
Hilbert 4-4-1 9-7-1
La Roche 4-4-1 7-9-1
Franciscan 3-5-1 6-10-1
D'Youville 2-6-1 6-9-2
Penn St.-Altoona 1-7-1 4-12-1
Medaille 0-9 0-15

2017 AMCC Softball Standings

Conf Overall
D'Youville 0-0 0-0
Franciscan 0-0 0-0
Hilbert 0-0 0-0
La Roche 0-0 0-0
Medaille 0-0 0-0
Mt. Aloysius 0-0 0-0
Penn St.-Altoona 0-0 0-0
Penn St.-Behrend 0-0 0-0
Pitt.-Bradford 0-0 0-0
Pitt.-Greensburg 0-0 0-0

2016-17 AMCC Men's Tennis Standings

Conf Overall
Penn St.-Behrend 0-0 3-1
Pitt.-Bradford 0-0 1-1
D'Youville 0-0 0-0
Penn St.-Altoona 0-0 0-0
Pitt.-Greensburg 0-0 0-0
Mt. Aloysius 0-0 0-2
Franciscan 0-0 0-3

2016-17 AMCC Women's Tennis Standings

Conf Overall
Franciscan 8-0 13-4
Penn St.-Behrend 7-1 11-2
La Roche 5-3 8-5
Penn St.-Altoona 5-3 6-7
Mt. Aloysius 4-4 6-6
Pitt.-Greensburg 4-4 4-6
Pitt.-Bradford 2-6 3-8
Medaille 1-7 2-9
D'Youville 0-8 0-11
Teams AMCC All
D'Youville 0-0 0-0
Hilbert 0-0 0-3
Medaille 0-0 2-0
Penn St.-Altoona 0-0 2-1
Penn St.-Behrend 0-0 0-0

2016 AMCC Women's Volleyball Standings

Conf Overall
Pitt.-Bradford 9-0 25-6
Penn St.-Altoona 8-1 13-14
La Roche 5-4 10-16
D'Youville 5-4 8-17
Franciscan 5-4 7-21
Penn St.-Behrend 4-5 14-14
Pitt.-Greensburg 4-5 8-21
Medaille 3-6 6-20
Mt. Aloysius 1-8 8-19
Hilbert 1-8 5-21

2017 AMCC Men's Lacrosse Standings

Conf Overall
Alfred St. 0-0 0-0
Franciscan 0-0 0-0
Hilbert 0-0 0-0
La Roche 0-0 0-0
Medaille 0-0 0-0

2017 AMCC Women's Lacrosse Standings

Conf Overall
D'Youville 0-0 0-0
Franciscan 0-0 0-0
Hilbert 0-0 0-0
Medaille 0-0 0-0

Athletes of the Week

Athlete Photo
Andy Niland Penn State Behrend Men's BasketballNiland averaged 20 points last week to help his team pick up two Allegheny Mountain Collegiate...
Athlete Photo
Nick Beach Alfred State Men's DivingBeach won both and set new NCAA era records in the 1 m and 3 m diving competition at the Pioneer...
Athlete Photo
Allen Shmurak Penn St. Altoona Men's SwimmingShmurak had a great showing to help the Lions go undefeated in the last week of the regular season...
Athlete Photo
Jacob Byers Penn St. Altoona Men's VolleyballByers had a big weekend to help the Lions open their 2017 season with a 2-1 record against some...
Athlete Photo
Megan Wheeler Penn State Altoona Women's BasketballWheeler had a huge week for the Lady Lions, helping them go 1-1 in AMCC play. In a tough overtime...
Athlete Photo
Rebecca Stevens Alfred State University Women's DivingStevens won both the 1 m and 3 m competition as the Pioneer Invitational. Her score of 329.33 set a...
Athlete Photo
Alley Sell Alfred State University Women's SwimmingSell won every event (8) she was entered in this weekend. At the Pioneer invitational she won the...

Community Service